Mecz pełen dramaturgii, zwrotów akcji i długich wymian!
Od samego wejścia na halę dało się wyczuć gęstą atmosferę w powietrzu. Obie drużyny były nastawione na zwycięstwo. Pierwsze dwa sety na korzyść Gliwickich gospodarzy. Pomimo dobrej dyspozycji zawodników Albion nie potrafił dotrzymać kroku i znalazł się w trudnej do odwrócenia sytuacji.
W trzecim secie Goście podtrzymując konsekwentną grę w ataku, wykorzystali masę własnych błędów Sikretu i zwyciężyli potyczkę. Czwarta część spotkania była małą wojną o być albo nie być w tym meczu. trzypunktowa przewaga przechodziła raz na jedną raz na drugą stronę szali ostatecznie gloryfikując skuteczność drużyny gości w grze na przewagi.
Tie break rozgrywał się już tylko w głowach siatkarzy. Błędy ze zmęczenia pojawiały się po obydwu stronach siatki i umożliwiły Sikretowi zniwelowanie 4 punktowej przewagi Albionu (zmiana stron przy 4:8). Wynik 19-17 idealnie oddaje poziom determinacji do przeważenia szali na swoją korzyść u obydwu drużyn.
Po niepewnym rozpoczęciu sezonu, Sikret coraz częściej wchodzi we właściwe tempo gry. Widać olbrzymią poprawę w skutecznym realizowaniu założeń taktycznych. Ostre treningi odwdzięczają się w nerwowych momentach na ligowym parkiecie.
Na szczególną uwagę zasługuje także bardzo dobra gra w przyjęciu drużyny Albion Team, oraz skuteczne rozgrywanie szybkich piłek skrzydłem.