25
24
4 set
26

Na inaugurację II rundy w roli gospodarza zjawiamy się pierwszy raz w tym sezonie bez ławki rezerwowych, siódemką naprzeciw licznej ekipie SiKReTU w składzie m.in. z „coach’em” ;) po kapitalnym poprzednim meczu na pozycji libero Marcinem M. na przyjęciu. I set zaskakujemy gości zagrywką, blokiem i ku zaskoczeniu obejmujemy prowadzenie 5:0,,,i na tym koniec pozytywów, goście szybko aklimatyzują się na parkiecie i set bez historii przegrywamy do 15. Kolejne partie to już zacięta walka , wymiana ciosów, nikt nie zwalnia ręki, liczne obrony po obu stronach sprawiły że pojedynek nabrał rumieńców, co zaowocowało wygraną drugą partią do 23 przez nas. III odsłona w końcowej fazie goście przechylają szale zwycięstwa na swoją korzyść i robi się 1:2 na tablicy wyników. IV set od początku prowadzenie SiKReTu do stanu 13:16,,,potem za sprawą dobrej zagrywki, skutecznej kontry wychodzimy na prowadzenie kolejno 20:19, 22:19,,, i zaczynają dziać się w naszych szeregach błędy których sami byśmy nie wymyślili!!!Najpierw nieskuteczna „kiwka” w taśmę rozgrywającego, na szczęście na kolejnej akcji i kontrze kończymy przechodzącą piłkę i utrzymujemy 3 pkt prowadzenie(23:20). Zmiana zagrywki na flot gości, pocelowanie naszego przyjęcia powoduje że zniwelowana zostaje nasza pierwsza akcja, goście przy sytuacyjnych akcjach przytrzymują nas blokiem i robi się 23:24! Pierwszą piłkę meczowa jeszcze bronimy, na kolejne nie starczyło już sił. Mecz walki z naszej strony, kapitalna gra na skrzydłach zarówno JACKA BERNACKIEGO jak i MARCINA MACIEJEWSKIEGO. Gliwiczanie oparli zdobycz punktową w dużej mierze na atakującym, mocnej rotacyjnej zagrywce, na uwagę zasługują liczne wybrony libero gości. Bardzo dobra atmosfera meczowa po obu stronach siatki, gra fair play. Walką i obronami szłoby obdzielić kilka pojedynków.