68361976 2994284430587148 1626925537186283520 nALPS: Pierwszy w historii Amatorskiej Ligi turniej plażowy

W minioną sobotę (03.08.2019 r.) odbył się pierwszy Plażowy Turniej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Atlas Tours. Równolegle na trzech boiskach przy ul. Kłokocińskiej 78A w Żorach – Roju rozegrano 30 meczów, w których udział wzięło 16 drużyn z różnych miast Śląska: Rybnika, Lędzin, Chałupek, Sosnowca, Żor, Pawłowic, Gorzyczek, Świerklan i Jankowic. Turniej plażowy był doskonałą możliwością na sprawdzenie się zawodników przed nadchodzącym sezonem halowym. Był także pierwszym testem dla nowych władz ligi.

Po zaciętej, całodniowej rywalizacji zwycięzcą turnieju została drużyna ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II, drugie miejsce zajął zespół Impacto LKS Chałupki, a podium zamknęli zawodnicy AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik. Pierwsze miejsce może być małą niespodzianką z uwagi na fakt, że zespół z Lędzin gra obecnie w II lidze, a na resztę podium składają się drużyny pierwszoligowe. Pełna tabela prezentuje się następująco:
1. ACE Bissell KS Volley Lędziny Centrum II
2. Impacto LKS Chałupki
3. AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik
4. Atlas Tours Żory
5. Fundacja Set-Mix
    Volley Team "Błyskawica" Sosnowiec
7. Top Ten ZST Rybnik
    Prestige Jaruga Rybnik Piaski
9. Zespół R Zdrowa Krowa Rybnik
     NORD Świerklany RO-JO Team
     Ink-Ognito
     Strzelec Gorzyczki
13. KS Floorsky Pawłowice
     Jedynka Jankowice III
     GAPa Rybnik
      Beer Team
Siatkówka plażowa różni się od odmiany halowej, m.in. mniejszym boiskiem, na którym zamiast sześciu gra dwóch zawodników, brakiem możliwości przyjmowania piłek sposobem górnym, atakowaniem tylko całą dłonią lub kostkami i przede wszystkim – zależnością od zmiennych warunków atmosferycznych. Zawodnicy nie są w żaden sposób chronieni przed wiatrem, słońcem czy deszczem, co także ma wpływ na jakość gry. Ponadto w siatkówce plażowej główną rolę odgrywa technika, a na dalszy plan schodzą gra kombinacyjna i siłowa.
Turniej plażowy odbywał się w sympatycznej atmosferze sportowej rywalizacji. Mimo nadciągających z każdej strony chmur, pogoda dopisała nam do samego końca zmagań. Atmosferę umilał komentujący na bieżąco sportowe zmagania Dariusz Firut, nie zabrakło także ciepłego posiłku zapewnionego przez Wspólną Pasję Żory oraz napojów zakupionych przez Tawerna Pub Rybnik. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w turnieju, sędziom, kibicom oraz sponsorom, bez których organizacja turnieju nie byłaby możliwa, tj.:
Biuro Podróży Atlas Tours
Tawerna Pub
Odnova - Odnowa Biologiczna i Terapia Ruchowa
Orton-Flex
Gminny Ośrodek Sportu w Pawłowicach
Wspólna Pasja Żory
Był to pierwszy turniej plażowy w historii rybnickiej ligi, ale z pewnością nie ostatni. Już teraz możemy zdradzić, że tytularny sponsor ligi i turnieju plażowego, tj. właściciel Biura Podróży Atlas Tours pan Marek Piksa zapowiedział chęć współpracy w kolejnych latach!
Zapraszamy do zgłaszania drużyn do rozgrywek ligi halowej. Termin przyjmowania zgłoszeń podany zostanie niebawem na nowej stronie internetowej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Atlas Tours: www.ralps.pl. Możemy zapewnić, że turniej plażowy był dopiero pierwszą z nowości, które planujemy wprowadzić w nadchodzącym sezonie. Idzie nowe! Zachęcamy zatem do śledzenia strony internetowej www.ralps.pl oraz strony na Facebooku: Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours.


Drukuj